Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej

Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych

 

Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

 

  • Data publikacji strony internetowej: 2008-05-14

  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-08-21

 

Status pod względem zgodności z ustawą

 

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

 

  1. Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.

  2. Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników i nie są wystarczająco opisane.

  3. Brak dostępności wszystkich funkcjonalności za pomocą klawiatury.

  4. Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.

  5. Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.

  6. Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.

  7. Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

  8. Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.

  9. Brak jest możliwości zmiany odstępów między wyrazami lub liniami tekstu.

 

Wyłączenia:

 

Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

 

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia 2020-09-15

  • Deklarację zaktualizowano dni 2023-12-7

Deklarację sporządzono na postawie samooceny.

 

Skróty klawiaturowe

 

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Daniel Hawryluk, d.hawryluk@sodon.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl.

 

Dostępność architektoniczna

 

Budynek Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych, ul. Kolska 2/4, 01-045 Warszawa

 

[Ten opis dostępności nie zawiera osobistych opinii na temat zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, ale jego celem jest dokładne opisanie dostępności oraz udogodnień.]

 

Sposób dojazdu

 

Budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Okopowa i Kolska.

 

Dojście piesze jest od ulicy Okopowej. Przejście dla pieszych nie posiada sygnalizacji.

Najbliższa stacja PKP Dworzec Gdański znajduje się w odległości do ok. 3200 m.

Dojście na perony jest możliwe za pomocą schodów stałych, ruchomych i wind. Ponadto jest jeszcze przejście podziemne do stacji metra – Dworzec Gdański oraz winda dla osób niepełnosprawnych i dzieci przewożonych w wózku.

 

Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się  w odległości 210 m: Niska 01 (kierunek: Chomiczówka – Wilanów: Nr 180) oraz 280 m: Niska 02  (kierunek: Wilanów – Chomiczówka: Nr 180).

Najbliższe przystanki tramwajowe w odległości 290 m: Niska 03-04 (kierunek: P+R  Annopol – Banacha: Nr 1, Piaski – Wiatraczna Nr 22, Nowe Bemowo – Gocławek Nr 24, Metro Marymont – Koło Nr 27, Dw. Wschodni [Kijowska] – Piaski Nr 28).

 

Najbliższe miejsce parkingowe znajduje się w odległości kilku metrów od budynku. Brak miejsc dla osób niepełnosprawnych.

 

Najbliższy postój taksówek jest przy Centrum Handlowym Arkadia odległość ok. 1800 m.

 

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić, aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

 

Wejście do budynku i strefa obsługi

 

Wejście główne do Ośrodka jest oznakowane, znajduje się w ścianie frontowej budynku od strony ul. Kolskiej - jest wyposażone w schody, drzwi dwuskrzydłowe przeszklone i  jest dostępne dla osób na wózku (na szczycie schodów znajduje się dzwonek powiadamiający obsługę, schody wyposażone w mobilną platformę/podest, szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Osoby poruszające się na wózku mogą uzyskać dostęp do budynku również po uprzednim telefonicznym umówieniu poprzez drugie wejście od strony parkingu. Dojście piesze jest równe, bez nachylenia. Na drzwiach znajduje się oznakowanie wejścia (napis „WEJŚCIE”). Przejście do sekretariatu i Działu Księgowości i Windykacji, które mieszczą się na parterze Ośrodka, prowadzi przez zamknięte drzwi z zamontowanym wideo domofonem - przejście oznakowane jest tabliczkami z alfabetem Braille. Dział Izba Wytrzeźwień nie jest dostępny dla interesantów zaś Dział Przerywania Ciągów Alkoholowych jest dostępny po uprzednim telefonicznym umówieniu. Tablica informacyjna jest usytuowana przy wejściu głównym - również za pomocą alfabetu Braille. Ośrodek posiada na wyposażeniu mobilną pętlę indukcyjną  oraz dostęp do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym.

Na parterze brak dostępu do w.c. i pokoju dla matki z dzieckiem. W części budynku dla osób odwiedzających są oznaczenia brajlowskie.

Petenci obsługiwani są wyłącznie na parterze.

W Ośrodku nie ma wind dla interesantów.

Możliwość skorzystania z mobilnej pętli indukcyjnej w budynku.

Możliwy jest wstęp z psem asystującym.

Jest dostęp do tłumacza PJM.

Brak dostępnego łatwego tekstu do czytania czy informacji w języku migowym lub angielskim na stronie.

Brak ogólnodostępnej toalety dla osób z niepełnosprawnością.

Metryka

Rejestr zmian

Rozwiń